Dokumentų rengimas

Individualus požiūris

Įmonės, įstaigos, organizacijos vidaus dokumentų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, peržiūrėjimas ar naujų dokumentų rengimas

Siekiant užtikrinti asmens duomenų apsaugą, svarbu, kad įmonės, įstaigos, organizacijos viduje būtų nustatytos aiškios, veiksmingos procedūros ir taisyklės, reglamentuojančios asmens duomenų tvarkymą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą, įgyvendinamas duomenų saugumo priemones ir kt. Remiantis patvirtintais rašytiniais vidaus dokumentais, Jums bus paprasčiau įgyvendinti Reglamente įtvirtintą atskaitomybės principą, t. y. įrodyti, kad asmens duomenis tvarkote teisėtai. Mes galime peržiūrėti ir pateikti išvadas dėl Jūsų turimų dokumentų arba parengti naujus.

Sudarant asmens duomenų tvarkymo, asmens duomenų teikimo sutartis, turėtų būti skiriamas nemažas dėmesys nuostatoms, užtikrinančioms asmens duomenų tvarkymo teisėtumą. Sutartyse labai svarbu tinkamai apsibrėžti tarpusavio santykius, įsipareigojimus ir atsakomybes. Peržiūrėdami Jūsų turimas sutartis ar parengdami naujų sutarčių projektus pateiksime išvadas ir pasiūlymus, padėsiančius Jums  išvengti neteisėto asmens duomenų perdavimo duomenų gavėjams ar kitokio neteisėto asmens duomenų tvarkymo.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija prižiūri ar įmonių, įstaigų, organizacijų vykdomas asmens duomenų tvarkymas atitinka teisės aktų reikalavimus. Inspekcija, vykdydama duomenų valdytojų priežiūrą, gali paprašyti iš Jūsų atsakymų, paaiškinimų apie Jūsų vykdomą asmens duomenų tvarkymą. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas yra labai bendras dokumentas, taikomas pačioms įvairiausioms veiklos sritims, o Inspekcijoje dirbantys valstybės tarnautojai nėra Jūsų veiklos srities specialistai, todėl labai svarbu, kokią informaciją apie asmens duomenų tvarkymą pateiksite Inspekcijai. Dažnu atveju nuo Jūsų pateikto paaiškinimo priklauso Jūsų atžvilgiu Inspekcijos  priimtas sprendimas.
Mes galime padėti Jums bendrauti su Inspekcija teikiant atsakymus, paaiškinimus ar kitą informaciją apie Jūsų vykdomą asmens duomenų tvarkymą.

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas suteikia daug galimybių duomenų subjektams įtakoti bei kontroliuoti savo asmens duomenų tvarkymą. Tai daryti galima naudojantis suteiktomis duomenų subjektų teisėmis. Nepaisant to, kad teisės aktai įpareigoja duomenų valdytojus ne tik asmens duomenis tvarkyti laikantis nustatytų reikalavimų, bet ir įgyvendinti duomenų subjektų teises, pasitaiko atvejų, kuomet duomenų valdytojai šių pareigų nevykdo. Jeigu nepavyksta problemų, susijusių su duomenų tvarkymu bei duomenų subjektų teisių įgyvendinimu, išspręsti taikiai su duomenų valdytoju,  mes galime padėti Jums kreipiantis dėl Jūsų pažeistų teisių gynimo į asmens duomenų apsaugos priežiūros instituciją parengiant skundą. Be to, galime padėti ir duomenų valdytojams, jeigu kiti asmenys, naudodami elektroninių ryšių paslaugas, pažeidžia jų interesus parengti skundą  Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

Tvarkant asmens duomenis, kartais kyla įvairių ginčų tiek tarp duomenų valdytojų ir duomenų subjektų, tiek su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija. Mes už tai, kad visi ginčai būtų sprendžiami geranoriškai, tarpusavio sutarimu, tačiau  būna atvejų, kada ginčų sprendimas persikelia į teismus. Mes galime parengti skundus, atsiliepimus į skundus ar kitus dokumentus reikalingus pateikti teismui, juose išdėstant visus argumentus, kurie padėtų Jums apginti savo teisėtus interesus teisme.

Bendrajame duomenų apsaugos reglamente numatytos asmens duomenų tvarkymo teisėtumo sąlygos – duomenų tvarkymas būtinas  duomenų valdytojui taikomos teisinės prievolės vykdymui arba užduočių viešojo intereso labui vykdymui ar duomenų valdytojui pavestų viešosios valdžios funkcijų vykdymui, yra tiesiogiai susijusios su nacionaline teisėkūra. Tam, kad duomenų valdytojai galėtų remtis minėtais asmens duomenų tvarkymo teisiniais pagrindais, teisės aktai turi atitikti  Bendrajame duomenų apsaugos reglamente įtvirtintas taisykles nacionalinei teisėkūrai. Turėdami teisės aktų projektų rengimo ir derinimo patirties, galime padėti Jums rengiant įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, ministrų įsakymų projektus, kuriuose reglamentuojamas asmens duomenų tvarkymas ar įtvirtinamos pareigos tvarkyti asmens duomenis.

Teirautis apie paslaugą

  [cf7_extra_fields]

  * Elektroninio pašto adresą privalote pateikti, nes kitu atveju negalėsime atsakyti į Jūsų užklausą. Jūsų pateiktus asmens duomenis tvarkys “Asmens duomenų apsaugos ekspertai”, MB, tikslu atsakyti į Jūsų užklausą. Daugiau informacijos apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą rasite skiltyje Privatumas ir teisinė informacija.

  +
  Slapukų nustatymai
  Būtinieji
  Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
  Funkciniai
  Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
  Statistiniai
  Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
  Reklaminiai
  Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.