Už prisijungimą prie įmonės duomenų pasibaigus darbo santykiams, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

2023 / 02 / 20
Už prisijungimą prie įmonės duomenų pasibaigus darbo santykiams, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas  įpareigoja duomenų valdytojus – įmones, įstaigas, organizacijas, tvarkančias asmens duomenis, įgyvendinti tinkamas organizacines ir technines duomenų saugumo priemones.

Užtikrinant duomenų saugumą labai svarbu, kad tinkamai būtų valdomos darbuotojams suteikiamos prieigos prie asmens duomenų teisės. Visiems yra žinoma ir suprantama, jog, pasibaigus darbo santykiams, darbuotojo prieigos teisės turi būti panaikinamos paskutinę darbuotojo darbo dieną, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet ši pareiga praktikoje nėra įgyvendinama. 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad atsakomybė gali kilti ne tik įmonei, įstaigai, organizacijai  už netinkamą prieigų valdymą, bet ir buvusiam darbuotojui už naudojimąsi prieiga pasibaigus darbo santykiams.

2023 m. vasario 15 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą Nr. 2K-27-976/2023, kurioje asmuo nuteistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 198 straipsnio 1 dalį ir pagal BK 1981 straipsnio 1 dalį už tai, kad neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos ir neteisėtai stebėjo neviešus elektroninius duomenis.

Plačiau: https://www.lat.lt/nutrukus-asmens-ir-imones-teisiniams-santykiams-prisijungimas-prie-imones-informacines-sistemos-ir-sioje-sistemoje-esanciu-nevieso-pobudzio-duomenu-perziurejimas-yra-neteiseti/1330

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.