,,Asmens duomenų apsaugos ekspertai“

2020 / 12 / 14
,,Asmens duomenų apsaugos ekspertai“

MB komandai pavyko apginti kliento interesus ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, tiesiogiai taikydama Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, pripažino pilietybės netekusių asmenų asmens duomenų, nurodytų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakyme, paskelbimą Teisės aktų registre neteisėtu. Inspekcija, įvertinusi Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą ir poįstatyminius teisės aktus konstatavo, kad nacionaliniai teisės aktai neatitinka Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 3 dalyje įtvirtintų reikalavimų teisėkūrai ir nurodė nutraukti asmens duomenų viešą skelbimą. Šis sprendimas ypač aktualus institucijoms ir įstaigoms ar kitiems subjektams, kurie asmens duomenis tvarko remdamiesi teisine prievole. Manytina, kad panašių sprendimų gali atsirasti ir daugiau. Tokia praktika įneš nemažai sumaišties, bet tai yra kaina, kurią turės sumokėti Lietuva už tai, kad nacionalinių teisės aktų nesuderino su atnaujintomis asmens duomenų apsaugos taisyklėmis. Tiesa, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos sprendimas dar gali būti skundžiamas teismui. Norėtumėte sužinoti daugiau, kreipkitės.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.